VOT +++, BOG voteaza cu primarul
Gazduit de ROHOST

Curs foto Cluj-Napoca

Buna Tuturor. Cineva poate sa-mi recomanda un curs de foto la Cluj, care merita facut?

Am gasit la Art-Image:

http://www.art-image.ro/curs-fotografie-digitala/

A participat cineva la un astfel de curs?

Sau alte posibilitati?

Multumesc!

Facebook Twitter StumbleUpon Delicious Digg
2009-02-07 22:06:50
Comentariu apreciat de autor

nu stiu sa iti recomand vreun curs pentru ca nu am participat insa am mai auzit de scoala populara si definition.ro

Scoala Populara de Arte "Tudor Jarda"
str. Fabricii de zahar nr. 51 Cluj

Definition
http://www.definition.ro/

2009-02-07 23:49:39

da, iti zic eu "unu beton!": se numeste "a fi autodidact", adica invata "pe pielea ta" cat de mult poti (wtf! avem internet aproape gratis!!!! ce vrei mai mult?)....mai departe doar spiritul tau te poate ajuta....

2009-02-08 20:48:13

Nu stiu cat de eficiente sunt cursurile foto din punct de vedere didactic. Eu am participat la unul si e adevarat: toate informatiile "disclosed" there erau de gasit si pe internet. Un avantaj sunt colegii: daca pleci la fotografiat in mai multi faci cunostinta si cu alt fel de a vedea inconjorul. Nu neaparat alt mod, dar ajungi sa vezi mai mult, si ce au vazut colegii tai.

Plus ca momentele de proiectie a fotografiilor sunt cu adevarat folositoare. Primesti feedback adevarat, nu doar "bine", "+" sau comentarii scurte si copilaroase din care nu prea inveti mare lucru.

2009-02-09 00:05:09

Si eu sunt de parere ca a fi autodidact e o mare chestie.

Uite, Maciovan e autodidact pe piele lui. Iti plac pozele facute de el? Dar atitudinea de wtf-ist?

Eu cred ca Maciovan e un mare smecher iar aia care o ard prin scolile de fotografie sunt niste mari prosti. Eu cred ca Maciovan e atat de smecher incat ar trebui sa isi deschida propria lui scoala de fotografie.

2009-02-09 07:43:59

buna,

urmez in prezent cursul organizat de Art-Image (seria 9) care se va finaliza in martie si iti spun eu ca merita..

Domnul profesor Mircea Albu este un om deosebit care, personal mi-a deschis ochii in multe privinte..

chiar daca din punct de vedere tehnic nu am invatat prea multe decat stiam inainte(a se mentiona ca acest curs este pt incepatori), experienta practicii in grup, a prezentarii numeroaselor montaje audiovizuale, a interactiunii pe care am avut-o cu ceilalti mi-a imbogatit viziunea artistica..

vezi ca deja au inceput inscrierile pt seria 10.

grabeste-te pt ca sunt locuri limitate,,

numai bine..

2009-02-10 13:28:09

Elena Crangas, scoala e o chestie buna, cursurile facute la modul heirupist, wtf'ist, de 3-7zile/bani si cum mai vrei tu, cred ca sunt o amageala. Informatiile pe care le poti afla la aceste "cursuri" sunt peste tot in jur, si la fel cum toata lumea face poze, toata lumea incepe sa faca cursuri; dupa cativa ani de-a fi autodidact, poti sti daca chiar vrei sa urmezi o scoala adevarata, si atunci ai facut un mare pas inainte, dar pana atunci...

2009-02-10 20:35:26

:)

2009-02-20 00:53:13

:)

2010-04-10 18:52:09

Curs foto Praktik, in perioada 1,2 mai -  1 iunie 2010. Cursul se va baza pe ore practice destinate oricarui pasionat de fotografie. Pentru detalii: awee_na (at) yahoo . com (messenger sau mail)

2011-01-13 14:24:06

Daca reusesti sa fi autodidact e super. E cam singurul mod in care poti invata fotografia,

DAR...

Se intampla sa ai nevoie de o amarata de diploma pentru CV sau PFA prin care sa atesti ca esti fotograf, si nu prea ai chef sa urmezi un curs de 8 luni, sa zicem, in care sa incepi totul de la 0. Asa ca solutia ar fi un curs cat de ieftin, pe perioada scurta de timp, si preferabil online. Eu inca mai caut unul convenabil...

Daca aveti ceva sugestii...

Adauga comentariu
2009-02-07 19:58:36 
vizualizari (9053)
comentarii (10)
voturi (1)

Taguri: curs foto Cluj